top of page

About

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Birim Erol 

Haziran 1987 İstanbul doğumlu multidisipliner sanatçı, sanatla çocuk yaşlarda annesinin etkisiyle tanıştı. Dans, tiyatro, heykel gibi farklı sanat dallarına ilgi göstererek geniş bir yelpazede yeteneklerini geliştirdi. İlk kişisel sergisini 2004’te açtıktan sonra K.K.G. A. Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu ve Ç.O.M.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Ana Sanat Dalı’nda eğitim aldı.

 

Mimaride bütünleyici sanat eserleri üzerine doktora çalışmaları ile yeteneklerini pekiştirdi. “Aramızda Masallar Var” & “Kesit” adlı iki tiyatro oyununu yazdı ve yönetti. Tiyatro sahnesindeki deneyimleri, sanat yönetmenliği ve dekor tasarımı çalışmalarıyla zenginleşti.

 

Performans sanatına olan ilgisi, “AVAZ Performance Art” adlı serisiyle hayat buldu. Farklı disiplinlerden sanatçılarla işbirliği yaparak 40’ın üzerinde performans sergiledi. 17 kişisel serginin yanı sıra “Birim EROL Artist Shop” adlı galerisini açarak sanatını geniş kitlelere taşıdı. Galeri de aktif olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Birim EROL’un sanatı kendi yolculuğunu ve ruhunu farklı disiplinlerin kucaklaştığı bir dünyada tamamlıyor.

 

Yaratıcılığı ve çeşitliliği bir araya getiren bir köprü.

Birim Erol sanatını, sadece bir sergi veya performans değil, bir deneyim olarak tanımlıyor.

bottom of page